जन्मभुमी को आबाज || आबाज बिहिनकाे आबाज

गण्डकीका मन्त्री रेशमबहादुर जुग्जालीद्वारा यातायात व्यवस्था कार्यालयमा छड्के अनुगमन

जन्मभुमि खबर ,
पोखरा ।

गण्डकी प्रदेशका भौतिक पुर्वाधार विकास तथा यातायात व्यवस्थामन्त्री रेशमबहादुर जुग्जालीले यातायात व्यवस्था कार्यालय पोखराको छड्के अनुगमन गरेका छन् ।

मन्त्री जुग्जालीले यातायात कार्यालयबाट प्रवाह हुने सेवाको अवस्था र सेवाग्राहीको समस्या पहिचान गर्न बुधबार छड्के अनुगमन गरेका हुन् ।

अनुगमनमा मन्त्री जुग्जालीलाई सेवाग्राहीहरुले मन्त्रीसँग कार्यालयमा खाने र शौचालयमा प्रयोग गर्ने समस्या भएको, सेवा प्रवाह अव्यवस्थित, आफ्नै साधनले पनि ट्रायल दिनका लागि समस्या, ट्रायल सेन्टरमा निजी कम्पनीको हालीमुहाली, पुराना मोटरसाइकल तथा स्कुटरबाट ट्रायल दिनुपर्ने बाध्यता रहेको गुनासो गरेका थिए ।

अनुगमन पछि मन्त्री जुग्जालीले यातायात व्यवस्थापन कार्यालयको सवारी चालक अनुमतिपत्र अनुगमनका क्रममा सेवाग्राहीले उठाएका समस्यालाई पहिलो प्राथमिकतामा राखेर यातायात क्षेत्रको सुधारको काम गरिने प्रतिवद्धता व्यक्त गरे ।

‘जनताले कस्तो सेवा पाइरहेका छन् भनेर आफूले अनुगमनमा आएको हो । जनताको सेवा बुझौँ भनेर छड्के अनुगमन गरेको हुँ’, उनले भने, ‘अनुगमन गर्दा सेवाग्राहीका धेरै समस्या आएका छन् । समाधानका लागि मन्त्रालयबाट आजैदेखि सहजीकरणको प्रक्रिया थालनी गर्छौं ।’

मन्त्री जुग्जालीले पोखरामा सञ्चालन हुने सवारी साधनको प्रदुषण परिक्षण र मापदण्डको कार्यान्वयनका विषयमा मंगलबार मन्त्रालयमा सचिव र सम्बन्धित महाशाखाका प्रमुखहरुसँग छलफल समेत गरेका थिए ।

यातायात व्यवस्था कार्यालयसँग मेसिन भए पनि हालसम्म अनिवार्य परीक्षण नभएको र अन्य यान्त्रिक परीक्षण गरिएपनि प्रदूषण जाँच भने नगरेको मन्त्रीसँगको छलफलमा कर्मचारीहरुले बताएका थिए । उनीहरुले कार्यालयमा ठाउँ अभाव भएका कारण पनि सबै गाडीको परीक्षण गर्न समस्या रहेको उल्लेख गरेका थिए ।